FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-04-20, 05:10

Pogoda na Dzisiaj

Cytat dla Ciebie...

TO, CO WAŻNE I MIŁE

Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?

Wyświetl większą mapę


Informujemy, iż spotkanie zespołu pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczennic kształcących się poza MOW odbędzie się dnia 22.02.2018 r.

Informujemy, iż spotkania Zespołów pomocy psychologiczno – pedagogicznej w miesiącu lutym odbędą w następujących terminach:

12.02.2018 r. – KLASA III ODDZIAŁU GIMNAZJUM
13.02.2018 r. – KLASA II ODDZIAŁU GIMNAZJUM
14.02.2018 r. – KLASA VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W związku z powyższym nie będzie spotkania w dniu 27.02.2018 r.

Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 będą odbywały się w następujących terminach:

27.02.2018 r.
20.03.2018 r.
24.04.2018 r.
22.05.2018 r.
26.06.2018 r.

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania osoby bezpośrednio zainteresowane będą informowane indywidualnie.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21 luty
Autor: jaro_fx @ 2018-02-19, 18:45
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, to coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, na pamiątkę wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku zginęło pięciu studentów podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Jak się jednak okazuje, wielu z nas popełnia błędy językowe. Skąd w ogóle wziął się język polski? Wyłonił się z grupy języków słowiańskich, a dokładniej z grupy zachodniej. "Daj ać ja pobruszę, a ty poczywaj" to pierwsze zdanie w języku polskim, które ukazało się w Księdze Henrykowskiej w 1269 roku. Było to zdanie, które ponoć mąż wypowiedział do żony podczas prac domowych. Pierwsze teksty w języku polskim były głównie tłumaczeniami fragmentów Pisma Św. czy psałterzy, no a później pojawił się Mikołaj Rej ("Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".) Mikołaj Rej upamiętniając powyższy dzień w naszym ośrodku zostały zorganizowane zajęcia mające na celu:
- zwrócenie uwagi społeczeństwa na łączące się z nauką języka ojczystego kwestie tożsamości narodowej, a także przyznaniu tej, że różnorodności należytego miejsca w edukacji,
- uświadomienie wpływu rozumienia języka na rozwój intelektualny dziecka,
- promowanie języka polskiego i podkreślanie konieczności ochrony dziedzictwa językowego,
-pamiętać o innych językach, którymi po sługują się osoby zamieszkujące terytorium naszego kraju (np. język kaszubski).
-podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.
Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia prezentacji multimedialnej, dotyczącej genezy powstania języka oraz ciekawostek historycznych z tym związanych. Efektem końcowym zajęć było wykonanie gazetki ściennej.


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________