FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2021-08-04, 20:43

Cytat dla Ciebie...

TO, CO WAŻNE I MIŁE

Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Szarlotka
Autor: jaro_fx @ 2021-05-30, 14:39
Na dzisiejszych zajęciach kulinarnych dziewczynki naszego ośrodka upiekły szarlotkę. Idealne kruche ciasto połączone z jabłkiem i warstwą budyniu było obłędne. Zagniecione i schłodzone ciasto zostało wyłożone na blaszkę, następnie pokryto warstwą duszonych jabłek oraz budyniem. Całość pokryto kolejną warstwą kruchego ciasta. Szarlotka to ulubione ciasto naszych wychowanek częstotliwość i doświadczenie sprawiło, iż przepis pozostał zapamiętany na pamięć.

Szarlotka często jest mylona z jabłecznikiem. Oba frykasy mogą być do siebie podobne, jednak po przeanalizowaniu każdy dostrzega znaczące różnice. Prawdziwa szarlotka musi być przygotowana z kruchego ciasta i duszonych jabłek. Z kolei jabłecznik można przygotować nawet z ciasta drożdżowego, do którego dodaje się surowe owoce.

Bez wątpienia szarlotka i jabłecznik są nie lada specjałami, którym wyjątkowo ciężko się oprzeć. Polacy często mylą ze sobą oba ciasta. Najprawdopodobniej dzieje się tak za sprawą zawartości jabłek. Warto jednak zaznaczyć, że szarlotka i jabłecznik są dwoma różnymi łakociami.


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________