- SEKCJA JEŹDZIECKA

jaro_fx - 2015-02-10, 22:13
Temat postu: SEKCJA JEŹDZIECKA
SEKCJA JEŹDZIECKA


Sekcja jeździecka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym to wyjątkowe miejsce, w którym praca z koniem staje się narzędziem wychowawczym, terapeutycznym i edukacyjnym. Kontakt ze zwierzęciem uczy cierpliwości, systematyczności oraz odpowiedzialności, a także buduje poczucie sprawczości i własnej wartości.
Koń jest zwierzęciem niezwykle wrażliwym na emocje człowieka. Wymaga spokoju, konsekwencji i jasnej komunikacji. Dzięki temu młodzież uczy się panowania nad emocjami, odpowiedzialności za swoje działania oraz budowania relacji opartych na zaufaniu. Sukcesy – nawet te najmniejsze – wzmacniają poczucie własnej wartości i motywują do dalszej pracy nad sobą.
Sekcja jeździecka stanowi bezpieczną przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą odkrywać swoje mocne strony, rozwijać pasję oraz doświadczać pozytywnych emocji płynących z kontaktu z naturą
i zwierzętami. To nie tylko nauka jazdy konnej – to droga do budowania charakteru i nowych życiowych perspektyw.

Cele sekcji

* rozwijanie umiejętności jeździeckich pod okiem wykwalifikowanej kadry,
* kształtowanie odpowiedzialności poprzez codzienną opiekę nad końmi,
* wzmacnianie kompetencji społecznych i pracy zespołowej,
* budowanie pozytywnej relacji opartej na zaufaniu i szacunku,
* wspieranie rozwoju emocjonalnego poprzez elementy hipoterapii.

Zakres działań
Uczestnicy sekcji:

* uczą się zasad bezpiecznego obchodzenia się z końmi,
* zdobywają praktyczne umiejętności pielęgnacji, siodłania i przygotowania konia do jazdy,
* biorą udział w regularnych treningach jeździeckich (ujeżdżenie, elementy skoków, jazda terenowa),
* uczestniczą w zajęciach teoretycznych z zakresu hodowli i dobrostanu zwierząt,
* angażują się w prace stajenne i organizacyjne.











Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group