- SEKCJA BASEN

jaro_fx - 2026-03-06, 11:44
Temat postu: SEKCJA BASEN
SEKCJA - BASEN



Sekcja basenu realizowana jest w oparciu o infrastrukturę basenu rekreacyjnego znajdującego się na terenie Ośrodka. Program zajęć skierowany do dziewcząt koncentruje się przede wszystkim na prozdrowotnym i wychowawczym wymiarze aktywności fizycznej. Pływanie oraz ćwiczenia w środowisku wodnym są wykorzystywane jako skuteczne narzędzie redukcji napięcia psychofizycznego oraz stresu.

Dzięki specyfice zajęć w wodzie, wychowanki mają możliwość wyciszenia się i poprawy ogólnej kondycji organizmu w bezpiecznych warunkach. Aktywność ta stanowi istotny element procesu resocjalizacyjnego, sprzyjając budowaniu pozytywnej relacji z własnym ciałem. Regularne sesje na basenie pomagają w kształtowaniu nawyków dbałości o zdrowie oraz promują higieniczny tryb życia. Zajęcia pozwalają na naukę kontroli oddechu oraz poprawę koordynacji ruchowej, co przekłada się na lepsze samopoczucie psychiczne.

Środowisko wodne sprzyja również integracji grupy w atmosferze wzajemnego szacunku i spokoju. Całość działań ma na celu wsparcie równowagi emocjonalnej podopiecznych poprzez naturalne formy ruchu.









Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group