- SEKCJA TENISA STOŁOWEGO

jaro_fx - 2026-03-26, 11:41
Temat postu: SEKCJA TENISA STOŁOWEGO
sekcja tenisa stołowego


Sekcja tenisa stołowego w naszym Ośrodku zapewnia dziewczętom możliwość regularnego doskonalenia sprawności psychomotorycznej. Zajęcia skupiają się na nauce techniki gry, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz szybkości reakcji. Poprzez systematyczne treningi przy stole, wychowanki pracują nad koncentracją oraz umiejętnością przewidywania działań przeciwnika. Tenis stołowy jest traktowany jako dyscyplina wymagająca dużej dyscypliny wewnętrznej oraz precyzji w wykonywaniu zadań ruchowych.
Istotnym elementem funkcjonowania sekcji jest przygotowanie do udziału w rozgrywkach wewnątrz ośrodkowych. Rywalizacja indywidualna i deblowa uczy dziewczęta radzenia sobie z presją oraz wyciągania konstruktywnych wniosków zarówno z sukcesów, jak i porażek. Aktywność ta sprzyja budowaniu pozytywnych relacji rówieśniczych oraz zdrowej wymianie sportowych doświadczeń. Program zajęć kładzie duży nacisk na kulturę gry oraz przestrzeganie zasad etyki sportowej. Udział w sekcji wspiera proces resocjalizacji, promując konstruktywne sposoby spędzania czasu wolnego oraz rozwój osobistych pasji.





















Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group