FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil


Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu Poprzedni temat :: Następny temat
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W MOK W PLATEROWIE
Autor Wiadomość
jaro_fx
Administrator


Posty: 1158
Wysłany: 2015-02-06, 21:30   ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W MOK W PLATEROWIE

Sztuka odgrywa bardzo ważna rolę w życiu człowieka. Może dopomóc człowiekowi w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku. Stuka rozbudza myślenie, emocje, ukazuje obszary piękna, zachęca do twórczej postawy, wskazuj na potrzebę kontaktu z ludźmi, a także uczy wartościowania.
Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czuchowie- Pieńkach mogą przekonać się na własnej skórze jak wielka rolę odgrywa sztuka w życiu człowieka. Pod okiem wychowawcy uczestniczą w zajęciach plastycznych, cotygodniowych, prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Platerowie w każdą sobotę. Celem prowadzonych zajęć jest poznanie różnorodnych technik artystycznych, przy wykorzystaniu dobrej zabawy. Zajęcia plastyczne są jedną z podstawowych form ekspresji twórczej, przez która wychowanki maja możliwość wyrażania własnych mocji i przeżyć w toku swojej aktywności. Każda z wychowanek ma możliwość swobodnego wypowiadania się oraz tworzenia w zakresie dostępnych środków plastycznych. Ćwiczenia plastyczne pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój psychofizyczny wychowanek. Twórczość plastyczna sprzyja redukowaniu napięć emocjonalnych, uspokaja, daje swobodę, a jednocześnie przynosi satysfakcję i radość.
Celem zajęć integracyjnych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Platerowie jest wzbudzanie potrzeby pomocy innym uczestnikom zajęć, zwłaszcza grupom młodszym, wykształcenie umiejętności współpracy, a także wzbudzanie wrażliwości na potrzeby oraz sukcesy i porażki innych osób.


Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach