FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil


Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Poprzedni temat :: Następny temat
Komunikacja
Autor Wiadomość
jaro_fx
Administrator


Posty: 1267
Wysłany: 2017-03-26, 18:00   Komunikacja

„ Komunikacja – nie taki diabeł straszny ”
Celem dzisiejszych zajęć było zaprezentowanie przez wychowanki celów komunikacji, ich rodzajów
i zaznaczenia w życiu człowieka, jakie trudności są z nią związane. Pierwszym ćwiczeniem było przeprowadzanie przez wychowanki krótkiego wywiadu, z osobą dobrowolnie zgłaszającą się do ćwiczenia. Osoba, której zadawane były pytania, musiała siedzieć na wprost pozostałych członków podgrupy i odpowiadała na zadawane pytania. Uczestnicy ćwiczenia mieli prawo odmowy odpowiedzi, jeśli zadawane pytanie było zbyt osobiste- trudne. Po wykonanym ćwiczeniu członkowie wymieniali się doświadczeniami na forum grupy. Kolejnym zadaniem była, budowa znaczenia słowa
„ KOMUNIKACJA”-grupa została podzielona na 3 osobowe zespoły, każdy z zespołów miał za zadanie zaprezentowania pojęcia „ komunikacja” - poprzez rozpisanie skojarzeń rozpoczynających się na daną literę a związanych z komunikacja. Uczestnicy zajęć wspólnie podkreślali najczęściej powtarzające się skojarzenia. Podsumowaniem ćwiczenia była dyskusja na temat:
- współpracy w zespole?
- jakie znaczenie nadają pojęciu „ komunikacja”?
- jak zespół wspólnie zrealizował zadanie?
Ostatnim z ćwiczeń, było wykonanie przez poszczególne grupy herbów, w których należało odpowiedzieć na pytania: Jak mnie widzą, jaka jestem, jakie mam marzenia, 5 słów, zwrotów, które chce usłyszeć od innych. Po zakończeniu ćwiczenia, każda z grup prezentowali swoje wypowiedzi, następnie, tworzyli listę słów ( zwrotów) dla nich wspólnych.
Podsumowaniem zajęć była refleksja z przebiegu zajęć.






Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  




Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach