FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

UZALEŻNIENIA >> Dla Rodziców
Jako rodzice możecie zaobserwować pewne zmiany w zachowaniu swojego dziecka, dla których pewnie z łatwością znajdziecie całkiem niewinne wyjaśnienia:

* być może rzuci zajęcia sportowe, podejmując jakieś inne,       prywatne zajęcia po szkole,
* być może zaczną ginąć Wam drobne kwoty pieniędzy,
* pogorszają się wyniki w nauce,
* pojawią się skargi nauczycieli na dyscyplinę,
* zauważacie u dziecka wahania nastroju,
* pojawiąją się zaskakujące Was zachowania.


U wielu nastolatków tego typu zmiany są naturalną składową procesu dorastania, jednak w niektórych przypadkach są efektem kontaktu z substancją psychoaktywną.

Konfrontacja z własnym dzieckiem i jego problemami nie należy do łatwych, jednak to na rodzicach ciąży odpowiedzialność i potrzeba natychmiastowej interwencji po zauważeniu niepokojących sygnałów.

Bez względu na to w jakim wieku jest twoje dziecko i na jakim jest etapie kontaktu z substancją psychoaktywną, możesz i powinienneś zwrócić na to uwagę, podejmując stosowną interwencję.
Jak poznać palacza marihuany?
Warto dobrze obserwować zachowanie dziecka i reakcje.
Marihuana powoduje uczucie odprężenia, oderwania się od realnego świata, napady śmiechu, obniżoną koncentrację, zmniejszenie aktywności fizycznej.
Można także spojrzeć dziecku w oczy - po paleniu spojówki są zaczerwienione, podrażnione, co jest spowodowane przesuszeniem śluzówki.
Jeżeli nie ufasz dziecku w kwestii zażywania narkotyków i chciałbyś mieć pewność, czy palił w okresie ok. 3 dni, możesz kupić w aptece lub przez Internet test na obecność metabolitów THC. Kiedy zauważysz dziwne zachowanie dziecka możesz zaproponować mu zrobienie takiego testu.
Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach