FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil


Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Poprzedni temat :: Następny temat
Rodzina
Autor Wiadomość
jaro_fx
Administrator


Posty: 1043
Wysłany: 2017-04-02, 08:39   Rodzina

Rodzina istnieje już niemal od najdawniejszych czasów. Jest pierwszą grupą, w jaką wstępujemy, gdyż następuje to w momencie przyjścia na świat.
Dla młodego człowieka rodzina jest podstawowym elementem, bez którego nie potrafiłby samodzielnie funkcjonować.
W ramach projektu „Młoda Mama”, nasze wychowanki zastanawiały się nad odpowiedzią na pytanie, jaką rolę pełni rodzina w życiu człowieka? Po pierwsze, główną rolą rodziny jest chęć niesienia pomocy jej członkom.
Każdy z nas boryka się z różnymi problemami. Czasami są one niewielkie, lecz tłumienie ich w sobie, może spowodować, że urosną do ogromnych rozmiarów, a wtedy ich rozwiązanie stanie się bardzo trudne. To właśnie rodzina pomaga nam w przezwyciężeniu naszych słabości. Dlatego też, najczęściej zwracamy się ze swoimi wątpliwościami do rodziców, wiemy, że w nich mamy największe oparcie. To oni są po to, by nas wysłuchać, udzielić nam rady, gdy coś źle robimy oraz cieszyć się razem z nami z sukcesów.
Rodzice są dla dziecka osobami znaczącymi, których młody człowiek pragnie naśladować. Przekazują nam swoją wiedzę, opartą na wcześniejszych doświadczeniach, co z kolei ma duży wpływ na postępowanie dziecka w przyszłości
Stosunki panujące w rodzinie i atmosfera codziennego życia kształtują wyobrażenie dziecka o stosunkach międzyludzkich. Kontakt z najbliższymi osobami wywiera wpływ na nasz światopogląd, zachowanie i postępowanie.
Na zakończenie warto dodać, że rodzina pełni również funkcję opiekuńczą. Zapewnia utrzymanie niepracującym ich członkom - dzieciom, starcom czy chorym.
Dzięki rodzinie mamy dach nad głową, zapewnione wyżywienie, a także spełnione zaspokojone potrzeby niższego oraz wyższego rządu. Rodzice w miarę swoich możliwości zaspokajają nas materialnie i dostarczają źródeł do rozwijania naszych zainteresowań.Powrót do góry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach