Sekcja basenu realizowana jest w oparciu o infrastrukturę basenu rekreacyjnego znajdującego się na terenie Ośrodka. Program zajęć skierowany do dziewcząt koncentruje się przede wszystkim na prozdrowotnym i wychowawczym wymiarze aktywności fizycznej. Pływanie oraz ćwiczenia w środowisku wodnym są wykorzystywane jako skuteczne narzędzie redukcji napięcia psychofizycznego oraz stresu.
Dzięki specyfice zajęć w wodzie, wychowanki mają możliwość wyciszenia się i poprawy ogólnej kondycji organizmu w bezpiecznych warunkach. Aktywność ta stanowi istotny element procesu resocjalizacyjnego, sprzyjając budowaniu pozytywnej relacji z własnym ciałem. Regularne sesje na basenie pomagają w kształtowaniu nawyków dbałości o zdrowie oraz promują higieniczny tryb życia. Zajęcia pozwalają na naukę kontroli oddechu oraz poprawę koordynacji ruchowej, co przekłada się na lepsze samopoczucie psychiczne.
Środowisko wodne sprzyja również integracji grupy w atmosferze wzajemnego szacunku i spokoju. Całość działań ma na celu wsparcie równowagi emocjonalnej podopiecznych poprzez naturalne formy ruchu.
Nie możesz pisać nowych tematów Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum