FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2021-08-04, 19:46

Cytat dla Ciebie...

TO, CO WAŻNE I MIŁE

Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Noc Sów
Autor: jaro_fx @ 2021-06-08, 19:03
,,Noc Sów’’
27 lutego przyłączyłyśmy się do ogólnopolskiej akcji ,,Nocy Sów’’. Jest to wydarzenie, które ma na celu popularyzację wiedzy o tych tajemniczych ptakach, ich zwyczajach, zagrożeniach a także sposobach ochrony.
Na tę okoliczność przygotowałyśmy się już wcześniej, chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat sów i zaplanować organizację tego niezwykłego wieczoru. Oglądałyśmy film ,,Płomykówka, sowa z sąsiedztwa’’ oraz prezentację ,,Sowy Polski’’. Wiedza wyniesiona po obejrzeniu filmu i wysłuchaniu prezentacji, pozwoliła wziąć udział w konkursie przyrodniczym, którego tematem przewodnim były sowy. Konkurs był inspirowany teleturniejem ,,Jeden z dziesięciu’’. Zamiast gasnących światełek za błędną odpowiedź, przebijany był jeden balon, których każda drużyna miała trzy. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięską drużynę i wręczono nagrody. Podczas konkursu towarzyszyły nam duże emocje, chęć zwycięstwa oraz bardzo dobry humor. Wszystkie dostałyśmy nagrody pocieszenia oraz słodkie ciasteczka ,,Sówki’’, upieczone z rana przez nasze koleżanki, specjalnie na tę okazję.
Po tych emocjach wyszłyśmy na zewnątrz, gdzie już paliło się ognisko, było nastrojowo, wesoło i smacznie. Najważniejsze było, jednakże przed nami. Był to spacer w świetle Księżyca do lasu w nasłuchiwaniu pohukiwania sów. Noc nie była przypadkowa, bo przypadała w tym czasie pełnia. Sprzyja ona sowom, u których zaczyna się okres godowy. Dobierają się w pary, bronią swojego terytorium i intensywnie komunikują się ze sobą. Wieczór był magiczny, las nocą jest pełen tajemnic i nam w części udało się je zgłębić.Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________