FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2019-07-18, 13:48

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Zielony Zakątek - KORYCINY
Autor: jaro_fx @ 2019-05-12, 20:42
10 maja 2019 roku odwiedziłyśmy Koryciny a tam piękny Ziołowy Zakątek. Miejsce niezwykle urokliwe o czym miałyśmy się same okazję przekonać. Pobyt tam sprawił, że poczułyśmy się na chwilę dziećmi a czas jakby przeniósł nas do innej epoki. W wycieczce towarzyszył nam Pan Jan Michalik- dyrektor szkoły oraz dwie nasze nauczycielki P. Agata Kowalczyk oraz Joanna Wojtczuk.
Już z samego rana szykowaniu nie było końca, nie mogłyśmy doczekać się wyjazdu. Na miejscu opiekę nad nami sprawowała bardzo sympatyczna pani, która oprowadzała nas po pięknym ogrodzie oraz firmie ,, Dary Natury’’, uchylając rąbka tajemnicy produkcji herbat i przypraw. Ogród przerósł nasze oczekiwania. Piękne rośliny, znakomicie zagospodarowana przestrzeń zrobiły na nas ogromne wrażenie. Miałyśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat roślin tam występujących, ich wymagań życiowych oraz zastosowania w ziołolecznictwie. Ciekawym było również zobaczyć na przykład proces produkcji herbat od podszewki. Same zresztą miałyśmy okazję komponowania swoich herbat według własnych upodobań, które ze smakiem będziemy później popijały. Ogromną frajdę miałyśmy w zagrodzie dla zwierząt, które nie tylko oglądałyśmy, ale również karmiłyśmy. Naszą sympatię zdobyły kozy, króliki, konie, włochate świnie a nawet kury. Zagroda dla zwierząt wyglądała jak dawniej, drewniane chlewki, obórki i kurniki, znane nam już tylko z opowieści i filmów. Chyba zwierzęta tam są szczęśliwe. W świat dzieciństwa przeniosła nas zabawa na sianie, miejsce zabaw jakiego nie znałyśmy. Uwieńczeniem wycieczki było ognisko i oczywiście pieczone na kijach kiełbaski, które jadłyśmy ze smakiem.
Dzień uważamy za niezwykle udany. Bardzo dziękujemy


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________