FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-08-21, 14:18

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 będą odbywały się w następujących terminach:

Informacja w przygotowaniu...

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania, osoby bezpośrednio zainteresowane, będą informowane indywidualnie.

Wycieczka do Warszawy
Autor: jaro_fx @ 2018-07-16, 20:36
Sobotnim porankiem wspólnie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej z Platerowa, udałyśmy się koleją do Warszawy by na Rynku Nowego Miasta wziąć udział w wydarzeniu - Międzynarodowym Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych. Obserwowałyśmy spektakle ulicznego teatru lalki, trudnej sztuki poruszania marionetką – lalką zawieszoną na nitkach oraz pacynką – lalką nałożoną na dłoń jak rękawica i poruszaną palcami aktora. Odkryłyśmy sekrety warsztatu międzynarodowych artystów tworzących uliczne teatry lalki. Udało nam się obejrzeć sztuki: „Cyrk na kółkach” teatru z Węgier, „Gašparko” teatru ze Słowacji, „Polichinelle” –teatru z Francji, „Teatro Dom Roberto” z Portugalii, „Pulcinella” teatru z Włoch. Wzięłyśmy także udział w warsztatach teatralnych, teatru cieni z Węgier. Stworzyłyśmy własne pacynki, za pomocą których wystawiłyśmy sztukę w teatrze cieni.
Ożywione drewniane pacynki, przyniosły nas w świat dzieciństwa i marzeń, pobudziły zmysły i emocje takie jak: radość, zaskoczenie, pozostanie w świecie teatralnej magii i estetyki… oraz dały możliwość poznania od kuchni niesamowitego kunsztu aktorskiego oraz zobaczenia z bliska „aktorów z drewna”.
W drodze powrotnej postanowiłyśmy odwiedzić także Warszawską Syrenkę, najbardziej rozpoznawalny symbol polskiej stolicy. Według legend dumnie chroni miasto trzymając tarczę i miecz w swoich dłoniach. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia. Czas pozwolił nam także zwiedzić znajdującą się na Starym Mieście Bazylikę Architedralną św. Jana Chrzciciela. Jedną z najstarszych świątyń Warszawy. W jej murach wygłaszał kazania ksiądz Piotr Skarga, tu odbywały się śluby, koronacje dwóch władców Polski, pogrzeby wielu osobistości oraz została zaprzysiężona Konstytucja 3 maja. Współcześnie w miejscu tym odbywają się ważne uroczystości narodowe. Ze świątyni udałyśmy się do Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, gdzie podziwiałyśmy sztukę sakralna i rzemiosło artystyczne.
Po całym dniu wrażeń zmęczone ale szczęśliwe powróciłyśmy do ośrodka, by podzielić się wrażeniami z naszymi koleżankami.


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________