FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2019-03-23, 17:25

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Poznajemy historię okolicy Czuchowa Pieniek
Autor: jaro_fx @ 2019-02-01, 20:13
Korzystając z pięknej zimowej pogody, postanowiłyśmy dotlenić nasze organizmy i udać się na wycieczkę w celu odszukania historii okolicy, w której obecnie przebywamy. Przygodę rozpoczęłyśmy we wsi Falatycze, gdzie znajduje się usytuowana kaplica w bardzo nietypowym miejscu, a mianowicie na środku drogi publicznej. Kaplica pobudowana została w roku 1905. Kolejny etap wycieczki, to wieś Hruszniew, gdzie podziwiałyśmy zabudowania dworsko-pałacowe, należące niegdyś do Katarzyna Broel-Plater, obecnie stanowiące teren prywatny, w latach 90-tych rozbudowany i zmodernizowany. Przejeżdżając z miejscowości Hruszniew do Górek przemieszczamy się tzw. aleją lipowa, którą zasadziła Katarzyna Broel-Plater. Wieś Górki, położona jest na wzniesieniu, dlatego też mieszkańcy przypuszczają, że nazwa wsi Górki jest zawiązana z jej położeniem. W centrum wsi zauważyłyśmy kościół parafialny p.w. św. Wojciecha oraz dzwonnicę. Na terenie Górek występuje też cmentarz rzymskokatolicki, na terenie, którego wznosi się murowana neogotycka kaplica. W kaplicy tej pochowany jest Hrabia Bernard Plater, a na ścianie zewnętrznej kaplicy umieszczona jest tabliczka upamiętniająca hrabinę Katarzynę Broel-Plater pochowaną w Nowej Soli.
Podczas wycieczki zwiedziłyśmy wiele ciekawych miejsc, była to dla nas bardzo cenna lekcja historii. Cieszymy się, że mogłyśmy w niej uczestniczyć. Nie możemy się już doczekać kolejnego wyjazdu by poznać kolejne ciekawe miejsca nas otaczające.Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________