FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-08-21, 09:49

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 będą odbywały się w następujących terminach:

Informacja w przygotowaniu...

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania, osoby bezpośrednio zainteresowane, będą informowane indywidualnie.

Nauka jazdy konnej
Autor: jaro_fx @ 2018-08-15, 18:36
W ostatnich dniach, dwukrotnie byłyśmy w zaprzyjaźnionej stajni - Zielony Raj - w Siedlcach. Obcowanie z końmi, dostarcza Nam wielu przeżyć i emocji. Stajemy się wtedy bardziej wrażliwe, wyciszone. Jazda konna, dostarcza jednocześnie wielu przeżyć.
Sport ten, pozawala Nam ćwiczyć pewne partie mięśni – ud, łydek, brzucha, ale także górne partie ciała. Pozwala utrzymać prosto plecy i tym samym, wykształca prawidłową postawę ciała. Jazda konna, także rozluźnia i rozciąga Nasze mięśnie.
Gdy zajeżdżamy na miejsce, ubieramy odpowiednie buty do jazdy konnej oraz toczki, które chronią Nasze głowy. Następnie, idziemy po konie, zakładamy im kantary
i przywiązujemy je w wyznaczonym, przez instruktora, miejscu. Zaczynamy wtedy czyszczenie konia plastikowym zgrzebłem i włosianą szczotką. Kolejnym punktem czyszczenia konia jest dokładne wyczyszczenie kopyt. Kiedy konie były już czyste założyliśmy im siodła oraz ogłowia i byłyśmy gotowe do jazdy.
Każdy wyjazd do stajni Zielony Raj jest dla nas ogromną frajdą, dlatego
z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________