FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-08-21, 12:35

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 będą odbywały się w następujących terminach:

Informacja w przygotowaniu...

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania, osoby bezpośrednio zainteresowane, będą informowane indywidualnie.

Pierwsza pomoce dla młodzieży
Autor: jaro_fx @ 2018-07-05, 21:20
Nasz ośrodek odwiedzili ratownicy medyczni ze stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ z Białej Podlaskiej, którzy przeprowadzili z nami zajęcia udzielania pierwszej pomocy. Pokazano nam, w jaki sposób udzielić osobie poszkodowanej pierwszej pomocy przy tym nie narażając własnego bezpieczeństwa. Dowiedziałyśmy się, co to jest resuscytacja, ułożenie w pozycji bezpiecznej oraz w jaki sposób sprawdzamy przytomność i oddech osoby poszkodowanej oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Ćwiczyłyśmy oddechy ratownicze na manekinie, które oparte były na opanowaniu umiejętności odpowiedniej liczby ucisków klatki piersiowej przy zastosowaniu odpowiedniej liczby wdechów. Ale także dowiedziałyśmy się jak należy zachowywać się w przypadku zadławienia, złamania kończyn, krwawienia z nosa czy też krwotoku. Uświadomiono nam jak ważne jest reagowanie i niesienie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Zrozumiałyśmy jak istotna jest pierwsza właściwa reakcja w sytuacji ratowania życia i zdrowia innej osoby.


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________