FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-11-18, 16:27

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna:

Informacja w przygotowaniu...

Inauguracja sekcji jeździeckiej
Autor: jaro_fx @ 2018-09-22, 20:11
Pierwsze zajęcia sekcji jeździeckiej zaczęłyśmy od zapoznania sie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa przy obchodzeniu się z końmi. Wierzchowce są, z natury, łagodnymi zwierzętami, które same z siebie nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Jednakże, z racji tego, że koń jest zwierzęciem, ok. 10 razy cięższym od jeźdźca, powinniśmy, podczas obcowania z nimi, przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa. Musimy mieć świadomość, czego nie powinniśmy robić i pamiętać będąc wśród nich. Powszechnie wiadomo, że nie wolno zbliżać się do koni od tyłu, gdyż, tuż za ogonem, znajduje się martwe pole wzroku wierzchowca. Nie dostrzegając nas, koń może się wystraszyć, a nawet nas kopnąć.
Z tego powodu nie powinniśmy zbliżać się do konia od strony zadu, a jeśli to robimy powinniśmy dopilnować, aby koń nas wcześniej dostrzegł. Kolejną, ważną sprawą, jest zachowanie spokoju w stajni. W otoczeniu koni nie wolno biegać i wykonywać nerwowych ruchów. Koń może się nas wystraszyć, a następnie rozpocznie ucieczkę. Jeśli pozostanie,
w takiej chwili zamknięty w boksie, będzie próbował nas kopnąć. Szczególną ostrożność należy zachować w chwili pielęgnacji wierzchowca, a przede wszystkim, w czasie prac przy jego nogach i kopytach. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac pielęgnacyjnych należy wierzchowca uwiązać. Czyszczenie dobrze jest wykonywać na zewnątrz stajni. Niezmiernie ważną sprawą jest umiejętne prowadzenie wierzchowca. Nie wolno owijać uwiązu na dłoni, gdyż, w razie szarpnięcia przez konia, możemy doznać poważnych obrażeń. Prowadząc wierzchowca, powinniśmy iść trochę z przodu, nigdy nie wolno doprowadzać do sytuacji, w której koń prowadzi nas. Jednakże pamiętajmy o tym, aby nie pociągać wierzchowca za uwiąz. Przestrzeganie powyższych zasad pozwoli nam na miłe i bezpieczne przebywanie z wierzchowcami. Pamiętajmy, że podstawą bezpiecznej jazdy i obcowania z wierzchowcami, jest rozumienie ich zachowania.

Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________