FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2020-08-12, 20:41

Cytat dla Ciebie...

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Sztuka - Teatr ROMA, wizyta w Polskim Radiu
Autor: jaro_fx @ 2020-01-19, 12:36
Wychowanki naszego Ośrodka udały się na wycieczkę do Warszawy. Atrakcjami wyjazdu było zwiedzanie Polskiego Radia, wizyta w Muzeum Narodowym oraz możliwość obejrzenia spektaklu AIDA w teatrze Roma.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Polskiego Radia. Przewodnikiem była wieloletnia dziennikarka Radia, która przybliżyła dziewczętom historię rozgłośni. Wychowanki miały możliwość zobaczenia studia Programu 1, Programu 2 oraz Programu 4, a także studio Polskiego Radia Dzieciom. Dziewczynki mogły z bliska przyjrzeć się pracy radiowca, wymagającej ogromnego skupienia. Ponadto, wielką atrakcją wizyty była możliwość obejrzenia wywiadu prowadzonego na żywo.
Kolejny etap wycieczki to wizyta w Muzeum Narodowym. Dziewczynki miały możliwość wzięcia udziału
w lekcji muzealnej dotyczącej konserwacji zabytków. Podczas zajęć, na przykładzie wybranych prac konserwatorskich, poznały pojęcia oraz techniki pracy związane z naprawą i odnową zabytków.
Wyjazd do Warszawy zakończyła wizyta w teatrze, gdzie wychowanki miały możliwość obejrzenia musicalu AIDA. Spektakl to opowieść o zakazanej miłości rozgrywającej się w starożytnym Egipcie. Przepiękna muzyka oraz oprawa przedstawienia poruszyła serca dziewczynek.
Dzięki wyjazdowi wychowanki mogły zdobyć wiele nowych informacji, poznać ciekawe miejsca a także miło i atrakcyjne spędzić czas.
Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________