FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-08-21, 14:18

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 będą odbywały się w następujących terminach:

Informacja w przygotowaniu...

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania, osoby bezpośrednio zainteresowane, będą informowane indywidualnie.

Stereotypy
Autor: jaro_fx @ 2018-08-15, 18:28
Celem zajęć było ukazanie podopiecznym mechanizmów stereotypowego myślenia
o różnych kategoriach społecznych. Człowiek postrzega innych ludzi, klasyfikuje ich, jako członków określonych grup społecznych, którym przypisuje pewne cechy. Pierwszym z ćwiczeniem było wypisanie skojarzeń dotyczących osób posiadających określone cechy, czy reprezentujących różne kategorie społeczne. Następnie zastosowano burze mózgów do pytania. Czy stereotyp zawsze jest negatywny? Kolejnym ćwiczeniem było wyjaśnienie pojęcia Etykieta. Każda uczestniczka miała możliwość wylosowania karteczki z przykładową etykietą typu: Jestem ekspertem, Jestem staruszką, Jestem niepełnosprawny, Jestem alkoholikiem. Zadaniem grupy było determinowanie zachowania wobec nich przez resztę grupy. To zadanie zostało zakończone rundką. Dziewczęta odpowiadały na pytania:, Co czuły podczas zabawy?, Czy wcześniej zdarzały im się sytuacje, w których z zachowania drugiej osoby mogłyby wywnioskować, jakie jest jej nastawienie do nich? W jaki sposób ludzie przekazują takie informacje? Ostatnim zadaniem było uświadomienie podopiecznym stereotypowego postrzegania i traktowania kobiet i mężczyzn.

Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________