FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2019-07-18, 12:56

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Podkładki pod kubki metodą decoupage - GOK w Platerowie
Autor: jaro_fx @ 2019-06-02, 16:44
Jak zrobić podkładki pod kubki metodą decoupage w prezencie dla Mamy?
Z tym oto trudnym wyzwaniem bez problemu poradzili sobie nasi plastyczni geniusze wykonując podkładki dla swoich Mam z okazji ich święta.
Potrzebne rzeczy: podkładki pod kubek ze sklejki drewnianej lub drewna (mogą też być z korka), bejca w odpowiednim kolorze do pomalowania spodów, biała farba akrylowa do malowania powierzchni pod serwetkami, serwetki papierowe trójwarstwowe, płaski pędzel do farb akrylowych, klej do decoupage lub inny wodny, lakier akrylowy. Zaczynamy od wyszlifowania podkładek papierem ściernym o drobnej gramaturze, żeby uzyskać gładką powierzchnię, wyszlifowane powierzchnie przecieramy wilgotną szmatką aby ją oczyścić z pozostałości po szlifowaniu. Spody podkładek malujemy bejcą wodną do drewna tyle razy, aż uzyskamy odpowiedni kolor. Zostawiamy do wyschnięcia, każdą warstwę. Po wyschnięciu podkładek malujemy je białą farbą akrylową 1 lub 2 razy w zależności od pokrycia drewna, malujemy tylko te powierzchnie, na których będą przyklejane serwetki. Pozostawiamy każdą z warstw do wyschnięcia. Po wyschnięciu ostatniej malowanej warstwy musimy farbę wyszlifować blokiem polerskim, papierem ściernym lub pilnikiem papierowym w celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni pod serwetkę. Gdy wyszlifujemy farbę, możemy zacząć przyklejać serwetki. Serwetki należy rozdzielić na warstwy. Nakładamy cienką warstwę kleju do decoupage lub innego wodnego. Chwile czekamy, aż klej lekko przeschnie (ale musi być wciąż klejący) następnie przykładamy serwetkę (ostatnią tylko nadrukowaną warstwę) i dociskamy ją suchym palcem, rozprasowujemy po całości aż cała serwetka będzie idealnie przyklejona do drewna i wyprostowana (robimy to delikatnie żeby nie podrzeć serwetki). Ostatnim etapem jest lakierowanie. Lakierujemy kilkakrotnie aż uzyskamy pożądany połysk lakieru. Trzeba przyznać, że praca wymagała dużej precyzji i cierpliwości.


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________