Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czuchowie Pieńkach
    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat      Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich. Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu
Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Dyrektor: mgr Jan Michalik   
Z-ca Dyrektora ds. wychowawczych: mgr Jarosław Olesiewicz   
Z-ca Dyrektora ds. dydaktycznych: mgr Jolanta Mazurkiewicz   
Trening Zastępowania Agresji to program nakierowany na pozyskanie umiejętności zastępowania zachowań agresywnych zachowaniami odważnymi. Jest odmiana Agression Repleceement Training Arnolda Goldsteina i Barrego Glicka ( USA), dostosowana do specyfiki polskich warunków. Jest strategia behawioralna stosowana m.in. w praktyce pedagogicznej. U podstaw zastępowania agresji leży, poparte wynikami badań, przekonanie, ze użycie agresji wynika w dużej mierze z nie nauczenia się alternatywnej umiejętności zachowania prospołecznego. Twórcy TZA zakładali, że nauczanie i uczenie się zachowań pożądanych, i ze – w uproszczeniu- stosując odpowiednie, ( prawie) każdego można nauczyć umiejętności prospołecznych.
W zajęciach TZA biorą udział wychowanki, które chcą poznać alternatywne sposoby radzenia sobie z agresją i autoagresją, nauczyć się sygnałów złości oraz radzenia sobie z nią w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia z TZA mają również na celu wzbudzanie empatii i wskazywanie różnych form i metod rozwiązywania konfliktów.