FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2019-07-18, 13:12

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie w Sarnakach
Autor: jaro_fx @ 2019-05-26, 18:17
7 maja 2019 roku miałyśmy okazję uczestniczyć w terenowych zajęciach edukacyjnych z przyrody. Dzień był wyjątkowo piękny, słoneczny, co sprzyjało dobrym humorom. Tego dnia lekcje odbyły się poza murami szkoły, mianowicie w Nadleśnictwie Sarnaki. To tam zaczęła się żywa lekcja przyrody. Pan Marek Charkiewicz, leśniczy, prowadził z nami zajęcia, wprowadzając nas w tajniki wiedzy leśnej.
Pierwszym etapem naszych zajęć była wizyta na terenie obiektów Nadleśnictwa.
Z zaciekawieniem oglądałyśmy eksponaty zwierząt w izbie edukacyjnej, czemu towarzyszył bardzo ciekawy komentarz pana leśniczego. Z przyjemnością spacerowałyśmy po parku okalającym piękny dworek, mieszczący biuro Nadleśnictwa. Na terenie parku mogłyśmy przybliżyć wiedzę, dotyczącą występującej tam roślinności, prac związanych z żywicowaniem drzew, roli zbiorników retencyjnych, które tam powstały. Zainteresowaniem cieszyła
się również zagroda dla zwierząt, w której widziałyśmy perę danieli. Po wizycie w Sarnakach pojechałyśmy na ścieżkę przyrodniczą do Mierzwic. Wiodła ona szlakiem około 2,5 kilometra, poprzez teren leśny, bardzo ciekawy przyrodniczo. Na szlaku miałyśmy okazję obserwować las na różnym etapie rozwoju o zróżnicowanych siedliskach i składzie gatunkowym.
Finał naszej wycieczki miał miejsce w szkółce leśnej w Mierzwicach, gdzie dowiedziałyśmy się trochę na temat gospodarki leśnej i pracy leśnika. Uwieńczeniem wyjazdu było ognisko i oczywiście smaczne kiełbaski. Wyjazd był wyjątkowo udany. Dziękujemy.
Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________