FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-08-22, 05:27

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 będą odbywały się w następujących terminach:

Informacja w przygotowaniu...

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania, osoby bezpośrednio zainteresowane, będą informowane indywidualnie.

Survival w Serpelicach
Autor: jaro_fx @ 2018-08-01, 17:59
Na koniec lipca wyruszyłyśmy na wycieczkę. Wycieczka w stylu survivalowym miała nas nauczyć kilku sztuczek, dzięki którym będziemy w stanie przetrwać najgorsze zrządzenia losu. Już pierwszego dnia, nauczyłyśmy się orientacji w terenie i marszu na tzw. azymut, a wszystko dzięki kompasowi i wcześniej prowadzonym zajęciom przygotowującym nas do takiego pożytkowania czasu. Nazbierałyśmy patyczków, chrustu i porąbałyśmy grubsze, martwe drzewa, aby rozpalić ognisko. Sceneria była przepiękna, bo znajdowała się nad rzeką Bug, gdzie jest wiele lasów, obszarów, o zróżnicowanym terenie i oczywiście rzeka Bug. Siedmiokilometrowy marsz, połączony z terenowymi, logicznymi zagadkami, dał nam ostro w kość, ale przetrwałyśmy. Po marszu czekał nas nie lada wyczyn, wypiek nad ogniem „podpłomyków”, czyli prymitywnego chleba. Nie omieszkałyśmy dorzucić kiełbasy. Smakowało bardzo dobrze. Kolejny dzień, to niestracony dzień. Śniadanie i ciężka praca – 12 km spływ kajakami po rzece Bug. Ileż sprawił nam radości, nie sposób opisać. Później kolejne, sprawniej rozpalone ognisko i nasze ulubione „podpłomyki”. Następnego dnia przeszłyśmy kolejne, prowadzone przez Pana Sławomira Gac, zajęcia o tematyce survivalowej. Oprócz tego, ćwiczyłyśmy strzelanie z łuku i wiatrówki do tarczy, oczywiście, nie obyło się bez nauki wiązania węzłów i ścianki wspinaczkowej. Było tak miło i przyjemnie, że pobyt został przedłużony o jeden dzień. Ciężko nam było rozstać się z Serpelicami, bo tam stacjonowałyśmy i tam wszystko przeżyłyśmy. Mamy wielką nadzieję, że tam wrócimy.
Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________