FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-11-18, 15:09

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna:

Informacja w przygotowaniu...

Wycieczka do Sandomierza
Autor: jaro_fx @ 2018-11-01, 09:23
W dniach 12 -13 października udałyśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Pierwszego dnia zwiedzałyśmy ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Poznałyśmy historię pierwszego właściciela Krzysztofa Ossolińskiego. Dowiedziałyśmy się również, że zamek, jako budowla ma znaczenie symboliczne odnoszące się do kalendarza: 4 baszty oznaczające 4 pory roku, 12 sal – tyle ile miesięcy, 52 pokoje jak 52 tygodnie oraz 365 okien a więc dni w roku. Choć po zamku zostały już tylko ruiny, dzięki ciekawym opowieściom Pani przewodniczki oraz słyszanym w tle dyskretnym dźwiękom muzyki średniowiecznej, bez trudu można wyobrazić go sobie w czasach jego świetności.
Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie kolegiaty w Opatowie. Tu również Pani przewodniczka
w niezwykle interesujący sposób opowiedziała nam historię powstawania. Zwróciła naszą uwagę na ciekawe rozwiązania architektoniczne oraz piękne wykończenia wnętrza. To, co przykuwa szczególną uwagę to boki ławek, na których wyrzeźbione są roślinne ornamenty a pośród nich bawiące się anioły. Każda rzeźba inna i niepowtarzalna. Duże wrażenie zrobiły na nas również nagrobki przedstawiające postaci dzieci – małego chłopca oraz 14 – letniej dziewczyny ubranej w suknię zaręczynową.
Po południu udałyśmy się już do pensjonatu. Po pysznym obiedzie miałyśmy czas wolny, który spędziłyśmy w miłej atmosferze.
Następnego dnia, choć z samego rana to wyspane (łóżka były bardzo wygodne) wyruszyłyśmy zwiedzać piękne miasto Sandomierz. Przez pięć godzin w towarzystwie Pana przewodnika spacerowałyśmy po pięknych ulicach miasta. Z zaciekawieniem słuchałyśmy opowieści, podziwiałyśmy piękne zabytki,
a z Bramy Opatowskiej oglądałyśmy panoramę miasta. Przeszłyśmy podziemiami – labiryntem tuneli, którymi św. Helena prowadziła Tatarów. Poświęciła wówczas woje życie, aby ocalić miasto.
W opowieściach Pana przewodnika nie zabrakło oczywiście anegdot związanych z postacią filmową Ojca Mateusza. Przyjemnie było przechadzać się ulicami, które znamy z ekranów telewizyjnych.
Zakończeniem naszej wyprawy był posiłek w najstarszej restauracji Sandomierza.
Po tak wyczerpującej podróży, zmęczone a jednocześnie bardzo zadowolone udałyśmy się w drogę powrotną do domu.


Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________