FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Rejestracja
Zaloguj
Profil

Witamy Gość
Obecny czas to 2018-07-16, 08:50

Cytat dla Ciebie...

POGODA W REGIONIE

TO, CO WAŻNE I MIŁE


Gazetka MOW-owa
 

Recenzje naszych wychowanek

Wirtualny pokój
pedagoga/psychologa szkolnego

Sekretariat


KONTAKT Z NAMI

WAŻNE STRONY

Ostatnie zdjęcia
Walentynkowe przepyszności 2
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:37
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Walentynkowe przepyszności
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:36
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
a tak tworzy się Kronika Ośrodka
Wysłał: jaro_fx
2015-02-28, 21:35
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy
w Czuchowie Pieńkach

    Nasz ośrodek jest niepubliczną, całodobową i całoroczną placówką resocjalizacyjną dla dziewcząt w wieku 13 - 18 lat
     Naszym celem jest wychowanie i wspieranie w rozwoju młodzieży znajdującej się w sytuacji kryzysowej. Podejmujemy próby wszechstronnego rozwijania zainteresowań wychowanek, przygotowując je do pełnienia konstruktywnych ról społecznych. Stawiamy na wyzwolenie aktywności i kreatywności naszych podopiecznych. Uczymy tolerancji, szacunku dla innego człowieka, odpowiedzialności za siebie i innych. Propagujemy zdrowy styl życia. Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskiem lokalnym i instytucjami wspomagającymi rozwój nieletnich.
Liczne, piękne, zielone tereny sprzyjają zdrowemu trybowi życia i wyciszeniu

Struktura zarządzania MOW w Czuchowie Pieńkach
Jak do nas dojechać?Spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej w Specjalnej Szkole Podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Czuchowie Pieńkach w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 będą odbywały się w następujących terminach:

27.02.2018 r.
20.03.2018 r.
24.04.2018 r.
22.05.2018 r.
26.06.2018 r.

W powyższych terminach będą odbywały się również spotkania zespołów pomocy psychologiczno –pedagogicznej dla wychowanek, które przybędą w terminie 30 dni poprzedzających spotkanie zespołu. O każdej zmianie terminu spotkania osoby bezpośrednio zainteresowane będą informowane indywidualnie.

Spotkanie ze sportowcem - Pan
Autor: jaro_fx @ 2018-06-11, 18:47
Dzisiejszego dnia miałyśmy przyjemność gościć w naszej placówce regionalnego sportowca. Tematem spotkania było „Blaski i cienie życia sportowca”. Dowiedziałyśmy się na nim, na czym polega trail, że jest to typ biegania górskiego, który pobudza do pracy mięśnie niewykorzystywane podczas treningu na płaskim terenie, asfalcie. Dzięki temu jesteśmy mniej podatni na kontuzje. Zrozumiałyśmy, że bieganie niesie wiele korzyści, m.in. takich jak: poprawa stanu fizycznego, nabywanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, budowanie lepszego obrazu siebie, a nawet możliwość nawiązywania nowych znajomości. Ale też zrozumiałyśmy, że sport wymaga różnych poświęceń mi.n.: ponoszenie wysokich kosztów zakupu sprzętu np. obuwia sportowego, zwiększone ryzyko urazu, zmęczenie, niewyspanie, ból, konieczność zrezygnowania z przyjemności oraz ograniczenie relacji z najbliższymi.
Na spotkaniu opowiedziano nam o: Biegu 7 Szczytów, Biegu Rzeźnika, biegu BUGT oraz Olympus Maratonie. Zostałyśmy także zapoznane z podstawowym wyposażeniem sportowca, którym jest: odpowiednie obuwie z amortyzującą podeszwą, plecak, latarka, folia ochronna. Mogłyśmy także spróbować energetycznego żelu, który dostarcza sportowcom niezbędnych węglowodanów w czasie zawodów bądź treningu.
Spotkanie uważamy za bardzo udane, dużo się dowiedziałyśmy i zachęciłyśmy do tego rodzaju aktywności fizycznej.

Młodzieżowy Osrodek Wychowawczy w Czuchowie Pienkach
_____________________